Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Vaistų kainos ir eilės gydymo įstaigose turi mažėti

2014-06-13

Penktadienis, birželio 13 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su sveikatos apsaugos ministru Vyteniu Povilu Andriukaičiu aptarė kompensuojamųjų vaistų kainas, gydymo paslaugų prieinamumą ir kokybę ir kovą su korupcija sveikatos sistemos įstaigose.

„Būtiniausi vaistai turi būti įperkami. Priemoka už gyvybiškai svarbius vaistus, tokius kaip insulinas, negali tapti kliūtimi juos įsigyti. Todėl Sveikatos apsaugos ministerija privalo skaidriai priimti sprendimus dėl kompensuojamųjų vaistų ir ginti pacientų interesus, užtikrindama realią konkurenciją tarp vaistų gamintojų", - pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, ministerija taip pat turi užtikrinti sveikatos paslaugų prieinamumą ir kokybę ne tik didmiesčių, bet ir rajonų gyventojams. Šiuo metu žmonės priversti laukti eilėse net elementarių šeimos gydytojo paslaugų, neefektyviai organizuojama ir specialistų pagalba. Pasinaudojus europine parama, šalies ligoninės pasipildė nauja modernia įranga, tačiau eilės prie jos yra kuriamos dirbtinai.

Lietuvos korupcijos žemėlapis rodo, jog sveikatos apsaugos sistemoje kol kas išlieka daugiausiai problemų. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.13 13:57

Atgal