Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Valstybę kuria jos tauta

2013-07-06

Šeštadienis, liepos 6 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Valstybės dienos proga dalyvavo iškilmingoje vėliavų pakėlimo ceremonijoje S. Daukanto aikštėje, kurioje pasveikino Lietuvių tautą.

Pasak Prezidentės, Lietuvos gyvenimo kelyje susitinka Karalius Mindaugas ir Daukanto aikštėje Lietuvos trispalvę rankose laikantis vaikas. Susitinka Didieji Kunigaikščiai ir vaiko tėvai, atvedę jį į šią aikštę ir padedantys suprasti, kokia reikšminga ši diena. Priėmęs Popiežiaus krikštą ir karūną, Karalius Mindaugas pasuko valstybę vakarų kryptimi. Prieš 25-erius metus Sąjūdžio išbudinta tauta dar kartą nusikratė okupacinių pančių iš rytų ir atvedė Lietuvą į Nepriklausomybę.

„Mes patys išsivadavome iš okupacinių gniaužtų, visam pasauliui primindami, kad valstybę kuria jos tauta. Kuria kiekvienas, stovintis šioje aikštėje. Kuria pasiaukodamas, džiaugdamasis, išgyvendamas ir pasitikėdamas", - sakė šalies vadovė.

Šį pusmetį Lietuva pirmininkauja Europos Sąjungos Tarybai - 28 demokratiškų valstybių šeimai. Esame atsakingi ir už savo, ir už Europos gerovę. Ši patirtis, pasak šalies vadovės, mus ugdo, brandina, įkvepia tobulėti ir eiti pirmyn.

Valstybės vadovė paragino ir toliau kurti Lietuvą jaučiant protėvių drąsą. Kurti ją tikint, kad įkvėpsime savo vaikus, draugus ir kaimynus.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.06 11:54

Atgal