Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Valstybės gynimui reikia ir jaunystės užsidegimo

2017-07-28

Penktadienis, liepos 28 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos absolventams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto laipsnį.

Šiemet S. Daukanto aikštėje vykusioje iškilmingoje ceremonijoje Tėvynei prisiekė 53 jauni, ką tik studijas akademijoje pabaigę šalies piliečiai.

Pasak Prezidentės, naujųjų leitenantų jau laukia kariniai daliniai, o su atsinaujinusia, didelio pastiprinimo iš NATO sąjungininkų sulaukusia kariuomene jie saugos tai, kas žmonėms brangiausia – nepriklausomybę ir taikų gyvenimą.

Šalies vadovė pabrėžė, kad pasaulis suprato, jog geopolitiniai iššūkiai mūsų regione tapo akivaizdūs. Esame patys atsakingi, kad mūsų bendra atgrasymo politika užtikrintų kuo didesnį saugumą, todėl absolventai ateina labai svarbiu ir įdomiu laiku. Pasak Prezidentės, jau ši karta bus tarp tų, kurie didins valstybės gynybinę pažangą. Šiam dideliam darbui tikrai prireiks naujausių, iš akademijos atsineštų žinių ir gebėjimų bei jaunystės užsidegimo būti priekyje.

Valstybės vadovė Karo akademijos absolventams palinkėjo visada didžiuotis Lietuva ir savo tarnyba.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.08.10 10:23

Atgal