Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Valstybės saugumas ir žmonių gerovė – svarbiausi įpareigojimai Vyriausybei

2014-06-03

Antradienis, birželio 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su finansų ministru Rimantu Šadžiumi aptarė ekonominę ir finansinę šalies padėtį, efektyvesnį valstybės biudžeto surinkimą, finansavimo gynybai didinimą bei Lietuvos žmonių gerovei būtinus darbus.

„Grėsmės valstybės saugumui kyla dabar, todėl didinti krašto apsaugos finansavimą privalome jau šiandien. Mūsų ekonomikos augimas leidžia suderinti visus valstybei svarbius sprendimus. Esame pajėgūs ir įsivesti eurą, ir pasirūpinti sunkiausiai gyvenančiais žmonėmis. Negalima priešinti gynybos ir socialinių reikalų - tai yra nekorektiška ir neatitinka valstybės saugumo interesų", - sako Prezidentė.

Iškilus naujoms grėsmėms nacionaliniam saugumui ir pasikeitus Lietuvos gynybos politikos uždaviniams, Prezidentė įpareigojo jau šiemet krašto apsaugai skirti papildomus 130 mln. litų. Pasak Prezidentės, Vyriausybė turi rasti būdų nedelsiant didinti gynybos finansavimą - tam galima pasitelkti vidinius resursus, mažinant šešėlinę ekonomiką, efektyviau surenkant valstybės biudžetą.

Pagal tokį išsivystymo lygį kaip Lietuva, akivaizdu, kad turėtumėm surinkti daugiau pridėtinės vertės mokesčio. Jau šiemet per 4 mėnesius PVM surinkimas atsilieka beveik 200 mln. litų. Pasak Prezidentės, negebėjimas susitvarkyti su pavestomis užduotimis ir biudžeto surinkimo rodikliai kelia klausimą, ar Valstybinės mokesčių inspekcijos vadovybė sugeba šiuos reikalus spręsti tinkamai.

Prezidentė pabrėžia, kad socialinės atskirties mažinimas ir saugesnio pragyvenimo užtikrinimas mažiausias pajamas gaunantiems žmonėms turi būti valstybės prioritetas. Todėl mažiausių atlyginimų ir pensijų didinimas turi būti numatytas formuojant 2015 metų biudžetą.

Taip pat Prezidentė akcentavo, kad Vyriausybė turi būti pasiruošusi sklandžiam ir skaidriam perėjimui prie euro kitąmet, tinkamai informuoti žmones bei užtikrinti svarbiausių prekių ir paslaugų kainų stabilumą. 

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.06.03 09:06

Atgal