Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Valstybingumo istorija – įkvėpimas kiekvienai kartai

2014-02-14

Penktadienis, vasario 14 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė apsilankė Ukmergės rajone ir atidarė restauruotus pirmojo Lietuvos Prezidento, Nepriklausomybės Akto signataro Antano Smetonos dvaro rūmus. Taip pat Prezidentė susitiko su vietos bendruomene.

„Lietuvos valstybės kūrėjai yra įkvėpimo šaltinis kiekvienai kartai. Šiandien naujam gyvenimui prikeliame pirmojo Lietuvos Prezidento Antano Smetonos dvarą ir sukuriame atvirą erdvę visuomenei. Tai - reikšmingas įvykis Lietuvos valstybingumo liudijimui", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, ukmergiškiai yra pavyzdys visai Lietuvai, kad bendruomenės moka susitelkti ir dirbti petys į petį, kad yra dalykų, kurie yra brangūs kiekvienam lietuviui ir nesunaikinami.

Lankydamasi Ukmergėje prieš trejus metus Prezidentė akcentavo, kad valstybė turi palaikyti ir užtikrinti reikiamą paramą aktyvioms ir pilietiškoms bendruomenėms, kurios rūpinasi paveldo išsaugojimu.

Po rekonstrukcijos duris atveriančiuose pagrindiniuose dvaro rūmuose bus įrengta pirmojo nepriklausomos Lietuvos Prezidento A. Smetonos ekspozicija-muziejus, o dvaro kumetynas bus pritaikytas šiuolaikinėms reikmėms.

Iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų projektas gavo 5 mln. Lt paramą, savivaldybė skyrė 1,3 mln. Lt.

Prezidentė nuosekliai rūpinasi Lietuvos paveldo išsaugojimu. Prezidentės iniciatyva buvo pateiktos ir Seimo priimtos Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pataisos, numatančios didesnes baudas už istorinių pastatų nepriežiūrą, taip pat juridinių asmenų atsakomybę už paveldo išsaugojimą.

Šiais metais minime 140-ąsias pirmojo Lietuvos Prezidento Antano Smetonos gimimo metines.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.02.14 12:35

Atgal