Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Veiklių bendruomenių pagalba sprendžiant socialines problemas – neįkainojama

2011-01-21

Penktadienis, sausio 21 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi pagalbos vieni kitiems bei pilietiškumo projektus vykdančiuose Bernardinų jaunimo ir socialinių paslaugų centruose.


Šalies vadovės teigimu, spręsdamos socialines problemas valstybės institucijos turėtų pasitelkti į pagalbą veiklių bendruomenių įsteigtus nedidelius socialinius centrus, kuriuose dirbantys pilietiški ir kūrybingi žmonės teikia greitą ir kokybišką socialinę pagalbą įvairius sunkumus išgyvenantiems žmonėms.

„Kol valdžios institucijos tik kuria socialinės atskirties mažinimo planus, savanoriai teikia konkrečią pagalbą neįgaliems, nuo priklausomybių kenčiantiems, kalintiems ar iš kalėjimų grįžusiems žmonėms. Jų iniciatyvos ir patirtis yra neįkainojamos sprendžiant socialines problemas", - pabrėžė Prezidentė.

Prezidentės teigimu, vietos bendruomenių, nevyriausybinių organizacijų veiklos stiprinimas ir savanorystės propagavimas turi tapti prioritetu, taip pat būtina mažinti biurokratines kliūtis, trukdančias veikliems žmonėms įgyvendinti pagalbos vieni kitiems ar pilietiškumo projektus.

„Jeigu susvetimėjimą ir abejingumą pakeis bendruomeniškumas ir noras padėti šalia esančiam, greičiau sukursime geresnę Lietuvą", - sako Prezidentė.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2011.01.21 15:19

Atgal