Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Vėliavų keitimo ceremonija

Kiekvieną sekmadienį 12 valandą S. Daukanto aikštėje rengiamoje ceremonijoje dalyvauja ne tik šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis, bet ir viduramžių šarvais vilkintys Garbės sargybos kuopos kariai.

Pastaba: Kiekvienais metais Sausio 13-ąją 12 valandą vėliavų pakėlimo ceremonija vyksta Nepriklausomybės aikštėje prie Seimo.

Iškilmingomis progomis rengiamos ceremonijos stebėtojams Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo epochos šarvais vilkintys kariai demonstruoja specialią viduramžių karių rikiuotės programą.

Tokios ceremonijos pradžią S.Daukanto aikštėje skelbia trimitai ir būgnai, kurių lydimi, į aikštę pro pagrindinius Prezidento rūmų vartus, įžygiuoja XIV amžiaus uniformomis vilkintys kariai. Jie susirinkusiems pademonstruoja viduramžių karių rikiuotės programą, po kurios šiuolaikinėmis paradinėmis uniformomis vilkintys Garbės kuopos kariai nuleidžia, pakeičia ir vėl pakelia valstybės vėliavas. Po vėliavų pakeitimo į aikštę grįžta du viduramžių uniformomis vilkintys kariai, kurie vieną valandą budi prie pakeltų trispalvių.

Kiekvieną sekmadienį vidurdienį rengiama tradicinė vėliavų keitimo ceremonija yra kiek paprastesnė. Jos metu Garbės sargybos kuopos kariai pakeičia vėliavas, o po vėliavų pakeitimo vienos valandos garbės sargybon stoja du XIV amžiaus karių uniformomis vilkintys kariai.

Kariuomenės sargybos pasikeitimo ceremonijos arba karinės rikiuotės, kuriose dalyvauja istorinėmis uniformomis vilkintys kariai, yra neatskiriama įvairių valstybių ceremonijų dalis.

Vėliavų keitimo ritualas atnaujintas Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečiui, siekiant ugdyti patriotinius jausmus ir paskatinti šalies gyventojus bei svečius domėtis mūsų valstybės istorija ir kultūra. Tai ir ženklas, kad dabartinė Lietuvos kariuomenė yra garbingos tūkstantmetės šalies istorijos dalis ir sargybiniai.

Informacija atnaujinta 2018.03.16 10:40