Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Velso sprendimai turi tapti realiais veiksmais

2014-09-20

Šeštadienis, rugsėjo 20 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino NATO karinio komiteto susitikimo dalyvius. Aukščiausia Aljanso karinė institucija, kurios nariai yra visų NATO šalių kariuomenių vadai, Vilniuje susirenka antrą kartą. Pirmasis karinio komiteto posėdis mūsų šalyje įvyko prieš 10 metų, Lietuvai tik įstojus į NATO.

Sąjungininkių kariuomenių vadai į Vilnių atvyko aptarti, kaip konkrečiai įgyvendinti būtinas saugumo ir gynybos priemones, dėl kurių NATO šalių vadovai sutarė rugsėjo pradžioje Velse.

Kreipdamasi į Aljanso šalių kariuomenių vadus, Prezidentė pabrėžė, jog NATO yra ir privalo išlikti transatlantinio saugumo garantas. Todėl būtina siekti, kad Velse priimti sprendimai būtų kuo greičiau įgyvendinti ir taptų realiais gynybiniais planais bei konkrečiais veiksmais.

Velso viršūnių susitikime patvirtintas Pasirengimo veiksmų planas, kuris numato specialias gynybos ir atgrasymo priemones. Nuspręsta pagal realias grėsmes atnaujinti NATO gynybos planus ir Baltijos šalyse įsteigti NATO vadavietes, kurios padėtų priimti Aljanso karinį pastiprinimą ir prisidėtų stiprinant kolektyvinę gynybą, vykdyti nuolatines NATO pratybas Baltijos regione.

NATO šalių vadovai taip pat sutarė sukurti ypač aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgas, kurios per labai trumpą laiką galėtų atvykti į pagalbą agresijos atveju, parengti reikalingą infrastruktūrą sąjungininkių kariams priimti ir karinei įrangai Baltijos šalyse laikyti.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.02.10 14:58

Atgal