Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Verslo sėkmė – stipri ir konkurencinga Europa

2013-07-19

Penktadienis, liepos 19 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su verslininkų asociacijos „BusinessEurope" vadovais Emma Marcegaglia ir Markus J. Beyrer ir aptarė ekonominę padėtį senajame žemyne. Asociacijos, kuri atstovauja 20 milijonų įmonių iš 35 Europos šalių, lyderiai pristatė svarbiausias problemas ir iššūkius, su kuriais susiduria verslininkai bei pristatė savo rekomendacijas kaip pagerinti verslo sąlygas Europoje.

„Verslas yra šalių klestėjimo variklis. Jo sėkmė - visos Europos stiprybė. Tam, kad Europa galėtų konkuruoti pasaulyje, būtina stiprinti Europos bendrąją rinką ir sudaryti geresnes sąlygas verslui veikti", - sakė šalies vadovė.

Kol kas ne visose Europos šalyse verslui sąlygos yra palankios. Ekonominė krizė palietė daugelį verslo įmonių, todėl Lietuva, perimusi pirmininkavimo ES Tarybai vairą, sieks atkurti Europos konkurencingumą. Kaip vieną iš priemonių tai pasiekti Prezidentė įvardino energetinių salų panaikinimą ir bendrosios ES vidaus energijos rinkos sukūrimą, nes šiuo metu europiečiai už energijos išteklius moka per brangiai.

Prezidentė pabrėžė, kad Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai ir Europos verslo prioritetai sutampa. Todėl bendras darbas visų europiečių vardan bus labai svarbus. Pasak šalies vadovės, būtina užtikrinti jaunimo karjeros galimybes, todėl verslas turėtų dar aktyviau prisidėti sprendžiant jaunimo nedarbo problemas.

Asociacijos „BusinessEurope" vadovai kiekvieną pusmetį susitinka su pirmininkaujančios ES Tarybai šalies vadovais aptarti svarbiausių politinių procesų bei teisėkūros darbotvarkėje esančių klausimų ir informuoja ko Europos pramonė ir verslas tikisi iš pirmininkaujančios šalies.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.07.19 11:32

Atgal