Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Vidurvasario šventė simbolizuoja Baltijos ir Šiaurės šalių bendrystę

2015-06-18

Ketvirtadienis, birželio 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo Kairėnų botanikos parke vykusioje Šiaurės ir Baltijos šalių Vidurvasario šventėje. Joje Šiaurės ir Baltijos šalys – Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Švedija, Suomija ir Norvegija – kartu šventė savo tradicines vasaros vidurio šventes. Bendra Vidurvasario šventė Lietuvoje organizuojama jau trečius metus iš eilės.

„Šiaurės ir Baltijos šalys – stipraus regioninio bendradarbiavimo pavyzdys. Mus jungia bendros vertybės, tradicijos, kultūra. Ši bendra Vidurvasario šventė, kurią Lietuvoje vadiname Joninėmis – geriausias to įrodymas. Ji jau tapo laukiamu bendruomenės susibūrimo įvykiu, žyminčiu mūsų tautų bendrystę“, – sakė Prezidentė.   

Šiemet Vidurvasario šventėje ypatingas dėmesys buvo skiriamas Lietuvai, mininčiai Etnografinių regionų metus. Į šventę susirinkusiems Lietuvoje gyvenantiems Šiaurės ir Baltijos šalių piliečiams, diplomatams, verslo, mokslo, kultūros atstovams buvo pristatytos gražiausios lietuviškos tradicijos.

Pasak Prezidentės, šiemet bendra Vidurvasario šventė ypatinga dar ir tuo, kad Lietuva, Latvija ir Estija švenčia savo nepriklausomybių 25-metį. Šventėje skambėjusios liaudies dainos priminė, kad prieš ketvirtį amžiaus trys Baltijos šalys būtent dainuodamos iškovojo laisvę ir nepriklausomybę.

Vidurvasario šventėje Šiaurės ir Baltijos šalys pristatė savo unikalias tradicijas – šokius, muziką, tradicinį maistą. Buvo prisimintos ir bendros tradicijos – degantis laužas, burtai ir žaidimai su laukų augalais. Vidurvasaris – trumpiausios nakties ir ilgiausios dienos metas – švenčiamas visose Šiaurės ir Baltijos šalyse.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.06.18 21:46

Atgal