Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Viešųjų pirkimų tarnyba turi vengti procedūrinių pažeidimų

2013-05-29

Trečiadienis, gegužės 29 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) vadovu Žydrūnu Plytniku ir paragino griežčiau laikytis procedūrinių reikalavimų, kad vykdant viešųjų pirkimų priežiūrą nekiltų nė menkiausios abejonės dėl galimų interesų konfliktų.

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad vykdant tyrimą dėl Generalinės miškų urėdijos viešųjų pirkimų VPT vadovas supainiojo viešuosius ir privačius interesus. Prezidentė labai griežtai įvertino šį atvejį ir pabrėžė, kad Viešųjų pirkimų tarnybos darbuotojams keliami ypatingi skaidrumo reikalavimai. Tokia situacija, pasak šalies vadovės, pasikartoti negali.

VPT vadovas paaiškino, kad šis tyrimas pradėtas Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pavedimu. VPT pateikus išvadas dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų Generalinėje urėdijoje FNTT šiuo metu atlieka ikiteisminį tyrimą.

Viešiesiems pirkimams kasmet išleidžiama 10 - 14 milijardų litų, todėl tam, kad šalies gyventojų pinigai būtų apsaugoti ir naudojami skaidriai, pasak Prezidentės, VPT ir toliau turi vykdyti aktyvią, griežtą ir principingą viešųjų pirkimų skaidrumo kontrolę.

Praėjusią savaitę Seimas ir Vyriausybė pritarė Viešųjų pirkimų tarnybos 2012 metų ataskaitai. Nuo Prezidentės inicijuotų Viešųjų pirkimų įstatymo pataisų įsigaliojimo, kuriomis yra privaloma skelbti visus viešuosius pirkimus ir gauti jiems VPT leidimą, neskelbiamiems pirkimams išleidžiamos lėšos sumažėjo net šešis kartus.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti viešųjų pirkimų priežiūros rezultatai ir Seime svarstomos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.05.29 15:47

Atgal