Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Vilniaus viršūnių susitikimas – naujo etapo Moldovai pradžia

2013-09-27

Ketvirtadienis, rugsėjo 26 d. (Niujorkas). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Moldovos ministru pirmininku Yuri Leanca (Jurijumi Lenka). Susitikime aptartas pasirengimas lapkritį vyksiančiam Vilniaus viršūnių susitikimui ir Moldovos pažanga įgyvendinant reformas. Vilniaus viršūnių susitikime tikimasi parafuoti Asociacijos sutartį su Moldova.

„Vilniaus viršūnių susitikime bus žengtas rimtas žingsnis Moldovos integracijos į Europą kelyje. Moldova, ryžtingai žengdama Europos kryptimi, patiria išorinį spaudimą. Tačiau svarbu jam nepasiduoti ir toliau sparčiai įgyvendinti pradėtas reformas", - sakė Prezidentė.

Derybos su Moldova dėl Asociacijos sutarties buvo pradėtos 2010 m. sausio mėnesį. Techninės derybos baigtos šių metų birželį. Tikimasi Asociacijos sutartį su Moldova pasirašyti 2014 metais.

Pasak šalies vadovės, siekiama pažangos ir vizų liberalizavimo su Moldova klausimais. Tikimasi, kad jau artimiausiu metu Moldova užbaigs antrąjį Vizų liberalizavimo veiksmų plano etapą ir ES Taryba galės pradėti svarstyti sprendimą dėl vizų režimo Moldovai panaikinimo. Šiuo metu laukiama paskutinių Moldovos ir Europos Komisijos ataskaitų dėl pasiektos pažangos.

Prezidentė ir Moldovos ministras pirmininkas taip pat kalbėjo apie abiejų šalių energetinės priklausomybės nuo Rusijos bendrovės „Gazprom" mažinimą. Moldovoje rugpjūtį pradėtos Iasi-Ungheni dujotiekio statybos, kuris sujungs Moldovą su Rumunija, o kartu ir ES.

Nuotraukos - Dž. G. Barysaitė 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.09.27 08:27

Atgal