Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Visi esame atsakingi už Europos ateitį

2013-02-26

Antradienis, vasario 26 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) pirmininkas Hermanas Van Rompuy antradienį atidarė viešą diskusiją „Kokios Europos norime?".

Rengiantis Lietuvos pirmininkavimui Europos Sąjungos Tarybai ir pradedant Europos Piliečių metus, šalies vadovė pabrėžė, kad visų ES šalių interesas - vieninga, stipri ir konkurencinga Europa. Šalies vadovė pakvietė visus savo idėjomis prisidėti prie geresnės Europos kūrimo.

„Europa išgyvena laikotarpį, kai būtina rasti sudėtingus, tačiau visoms ES šalims strategiškai svarbius sprendimus. Visi esame čia, nes mums svarbu kokioje Europoje gyvensime. Kiekviena šalis atsakinga už saugios, vieningos, ekonomiškai ir politiškai stiprios ir konkurencingos Europos kūrimą", - atidarydama diskusiją kalbėjo Prezidentė.

Prezidentės teigimu, Europa turi greitai reaguoti į kintančias sąlygas, visose srityse siekti gilesnės integracijos, gebėti suderinti finansinės drausmės ir ekonomikos augimo priemones.

Lietuvoje surengta pirmoji aukšto lygio vieša diskusija šia tema reaguojant į vis dažniau pasigirstančius svarstymus apie ES ateitį. Į šią diskusiją susirinko ir savo įžvalgomis, kaip atrodys ES po kelerių metų ir ko ateityje tikimasi iš ES, dalinosi mokslininkai, politikai, politologai, ekspertai, studentai.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2013.02.26 19:56

Atgal