Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Visų Šventųjų dienos išvakarėse Prezidentės vardu padėtos gėlės

2017-10-31

Antradienis, spalio 31 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės vardu Visų Šventųjų ir Mirusiųjų atminimo dienos – Vėlinių – išvakarėse padėti gėlių vainikai ir uždegtos žvakės ant laisvės kovotojų ir iškilių lietuvių kapų.

Gėlių padėta sostinės Antakalnio kapinėse prie Laisvės gynėjų memorialo ir Lietuvos kariuomenės karių kapų memorialo žuvusiems už Tėvynę bei Rasų kapinėse prie nežinomo kareivio ir Lietuvos savanorių kapų. Kaune vainikas padėtas Nepriklausomybės aikštėje prie amžinosios ugnies.

Šalies vadovės gėlių puokštėmis pagerbtas iškilių lietuvių atminimas. Gėlės padėtos ant Prezidentų Aleksandro Stulginskio, Kazio Griniaus ir Algirdo Brazausko kapų. Taip pat pagerbti Nepriklausomybės Akto signataras Jonas Basanavičius, Lietuvos himno autorius Vincas Kudirka, kompozitorius ir dailininkas Mikalojus Konstantinas Čiurlionis, poetai Jonas Mačiulis-Maironis ir Justinas Marcinkevičius, lakūnai Steponas Darius ir Stasys Girėnas ir pirmasis už Lietuvos nepriklausomybę 1919 m. žuvęs  šalies kariuomenės karininkas Antanas Juozapavičius.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2017.11.06 08:29

Atgal