Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Visuotinė enciklopedija – Lietuvos valstybingumo ir identiteto įtvirtinimas

2014-07-18

Penktadienis, liepos 18 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su „Visuotinės lietuvių enciklopedijos" mokslinės redakcinės tarybos nariais ir leidėjais. Paskutinio - 25-ojo - enciklopedijos tomo išleidimo proga valstybės vadovė jiems įteikė padėkos raštus už prasmingą darbą įgyvendinant ilgametį mokslinį informacinį Lietuvos projektą.

„Visuotinė lietuvių enciklopedija yra mūsų valstybingumo ir identiteto įtvirtinimas. Tai - epochos darbas, sutelkęs žymius šalies mokslo, meno ir kultūros žmones. Kokybiška ir kruopščiai parengta informacija apie Lietuvą yra svarbus ginklas informaciniame kare, todėl svarbu, kad enciklopedija būtų pasiekiama ne tik Lietuvai, bet ir pasauliui", - sakė Prezidentė.

Pasak Prezidentės, 25-asis „Visuotinės lietuvių enciklopedijos" tomas užbaigs visai Lietuvai reikšmingos enciklopedijos leidybą ir prasmingą mūsų valstybės istorinės atminties etapą.

„Pasinaudokime sparčiai tobulėjančiomis informacinėmis technologijomis ir sudarykime galimybes enciklopediją skaityti visiems. Linkiu jums įgyvendinti ambicingą, bet labai reikalingą enciklopedijos skaitmenizacijos projektą ir atverti jos turinį visame pasaulyje esantiems lietuviams", - sakė šalies vadovė.

„Visuotinės lietuvių enciklopedijos" skaitmenizacijos projektą numatoma užbaigti 2020 metais.


Pirmoji lietuviška enciklopedija pradėta kurti XX a. antrajame dešimtmetyje. „Visuotinę lietuvių enciklopediją" rašė beveik 3 tūkstančiai įvairių sričių mokslininkų. Ją sudaro daugiau kaip 120 tūkstančių straipsnių. 25 enciklopedijos tomuose aprašytos visos Lietuvos gyvenvietės, turinčios daugiau kaip 300 gyventojų, ilgesnės nei 20 km Lietuvos upės, mūsų šalies mokslų daktarai ir profesoriai, pasaulio ir Europos čempionai bei rekordininkai, žymiausi užsienio lietuviai.
 
(Nuotr. P. Peleckis) 
Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.07.18 14:23

Atgal