Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Vokietija – svarbi Lietuvos saugumo partnerė

2015-04-15

Trečiadienis, balandžio 15 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Vokietijos gynybos ministre Ursula von der Leyen, su kuria aptarė regiono saugumo klausimus ir bendradarbiavimą gynybos srityje.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Vokietijos gynybos ministrės, kuri savo šalyje yra viena įtakingiausių politikių, vizitas Lietuvoje siunčia aiškią žinią, jog Vokietija kaip NATO sąjungininkė tvirtai laikosi Aljanso kolektyvinės gynybos įsipareigojimų.

„NATO sąjungininkių vienybė ir solidarumas – geriausias atsakas saugumo iššūkiams atremti. Lietuva ir Vokietija aktyviai bendradarbiauja įgyvendinant NATO kolektyvinės gynybos ir atgrasymo priemones“, – sakė Prezidentė.

Balandį į Lietuvą atvyko rotacinė Vokietijos pėstininkų kuopa, kuri kartu su brigados „Geležinis vilkas“ kariais birželį dalyvaus bendrose pratybose. Vokietija taip pat atsiųs po kuopą į karines pratybas, kurios vyks liepos ir lapkričio mėn., deleguos savo karininkus į Baltijos šalyse, Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje ir Vengrijoje steigiamas NATO vadavietes.

Vokietija aktyviai prisideda ir prie NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse. Įprastiniams rotaciniams oro policijos budėjimams Vokietija naikintuvus siuntė net 6 kartus, o šiemet ketina skirti papildomus naikintuvus oro policijos misijai sustiprinti.

Prezidentė su Vokietijos gynybos ministre taip pat aptarė priemones kovai su propaganda ir dezinformacija. Šalies vadovės teigimu, ES ir NATO valstybės privalo imtis bendrų veiksmų, kad jų šalių piliečiai nebūtų klaidinami ir juos pasiektų tik objektyvi informacija. Tai aktualu ir Vokietijai, kurioje gyvena apie 5 milijonus rusakalbių žmonių.

Susitikime kalbėta ir apie galimybes Lietuvos kariuomenei įsigyti vokiškos karinės technikos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2015.04.15 11:07

Atgal