Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Vykdomos visos būtinos priemonės Lietuvos saugumui užtikrinti

2014-03-03

Pirmadienis, kovo 3 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė aptarti padėtį Ukrainoje bei jos keliamą grėsmę nacionaliniam ir regiono saugumui sukvietė platų visų atsakingų politinių jėgų ir institucijų atstovų pasitarimą.

Pasitarime dalyvavo Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, Seimo vicepirmininkai Gediminas Kirkilas ir Petras Auštrevičius, Seimo užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benediktas Juodka, opozicijos lyderis Andrius Kubilius ir Lietuvos kariuomenės vadas Arvydas Pocius.

Susitikime kalbėta kokią grėsmę Lietuvai bei visai Europai kelia Rusijos agresija Ukrainoje ir aptartos priemonės nacionaliniams saugumui užtikrinti. Šalies vadovės teigimu, sprendžiant strateginius, ypatingos svarbos klausimus, susitelkti bendram darbui ir imtis atsakomybės už šalies saugumą turi visi - ir valdantieji, ir opozicija.

Pasak Prezidentės, padėtis kontroliuojama ir vykdomos visos būtinos priemonės šalies saugumui užtikrinti.

„Lietuva, kaip ir kitos Baltijos šalys bei Lenkija, yra pasirengusi visiems netikėtumams. Žinome ką daryti bet kurioje situacijoje. Savo veiksmus glaudžiai koordinuojame su NATO pareigūnais ir kariuomene. Vykdomos visos priemonės, būtinos užtikrinti Lietuvos, Baltijos šalių ir ES saugumą", - sakė Prezidentė.

Šalies vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuva atidžiai stebi situaciją Ukrainoje ir prisijungia prie visų valstybių, kurios kategoriškai pasmerkė karinius veiksmus bei karinę intervencija į suverenios valstybės Ukrainos teritoriją.

„Situaciją visi kartu Europos Sąjungoje ir NATO vertiname vienodai. Ji yra smerktina. Esame pasirengę padėti Ukrainai tiek, kiek leis mūsų jėgos. Taip pat ir koordinuojant mūsų veiksmus su visomis ES šalimis ir NATO narėmės", - sakė Prezidentė.

Pasak šalies vadovės, Lietuva palaiko nuolatinį ryšį ir tariasi su ES bei NATO šalimis dėl atsakomųjų priemonių.

Nuotraukos - R. Dačkus 

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2014.03.03 10:04

Atgal