Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Žmonių problemoms teismuose spręsti būtinos visų valdžios institucijų pastangos

2010-04-29

Ketvirtadienis, balandžio 29 d. (Vilnius). Prezidentė Dalia Grybauskaitė rytoj, balandžio 30 d. 12 val., susitiks su teisingumo ministru bei Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetu, aptars, kaip paspartinti permainas teismuose ir kovą su korupcija padaryti efektyvesnę. Tai pirmasis toks aukščiausių valdžios institucijų atstovų susitikimas.

„Pernelyg sudėtingi teisminiai procesai vargina žmones ir paralyžiuoja teismų darbą. Bylos vilkinamos arba tiriamos skubotai ir paviršutiniškai, žmonės praranda pasitikėjimą teisingumu, o kartu ir valstybe. Todėl būtina neatidėliojant užtikrinti skaidresnį ir greitesnį teisingumo vykdymą. Tam reikia visų valdžios institucijų sutarimo ir pastangų", - teigia Prezidentė.

Susitikime ypatingas dėmesys bus skiriamas teismų veiklai pagerinti ir įstatymų pataisoms, kurios leistų supaprastinti ir pagreitinti bylų nagrinėjimą teismuose. Be to, bus aptariamos teismų jungimo ir privalomo teismo posėdžių garso įrašų darymo galimybės, bus svarstomi kovai su korupcija svarbių įstatymų projektai ir jų pataisos.

Prezidentės spaudos tarnyba

Informacija atnaujinta 2010.04.29 13:53

Atgal